-
−8%
The MAAN Vertical PG 60 kitchen hood has a maximum extraction capacity of 320 m³/h and operates at a noise level of 63 dB. It has a white steel housing, three speed settings and uses two 3W LED bulbs for lighting.
The MAAN Vertical PG 60 kitchen hood has a maximum extraction capacity of 320 m³/h and operates at a noise level of 63 dB. It has a white steel housing, three speed settings and uses two 3W LED bulbs for lighting.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The MAAN Vertical PG 60 chimney hood has a maximum air extraction capacity of 320 m³/h and operates at a noise level of 63 dB. It features a white steel housing, three speed settings and uses two 3W LED bulbs for lighting.
Design | |
|---|---|
| Housing material | Steel |
| Type | Chimney hood |
| Product color | White |
Power | |
| AC input voltage | 220-240V |
| AC input frequency | 50Hz |
Weight and Dimensions | |
| Height | 375mm |
| Width | 450mm |
| Length | 640mm |
Operation | |
| Grease filtration efficiency class | D |
| Number of highways | 3 |
| Noise level (high speed) | 63 dB |
Lighting | |
| Number of bulbs | 2 bulbs |
| Bulb power | 3W |
| Bulb type | LED |
Safety Warning | |
| Warnings | Disconnect the appliance from the power supply before cleaning. Keep a safe distance from flammable surfaces. Do not attempt to assemble without reading the instructions. |