Wall-mounted hood with a satin steel finish and a maximum extraction capacity of 310 m³/h. It has a washable aluminum grease filter, three speed settings and a noise level of 49 dB in low speed mode.
Wall-mounted hood with a satin steel finish and a maximum extraction capacity of 310 m³/h. It has a washable aluminum grease filter, three speed settings and a noise level of 49 dB in low speed mode.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Wall-mounted extractor hood with a satin steel finish and a maximum extraction capacity of 310 m³/h. Features: washable aluminum grease filter, three speed settings and a noise level of 49 dB at low speed.
Design | |
|---|---|
| Product Color | Satin Steel |
| Lighting Position | Rear |
| Control Position | Rear |
| Grease Filter | Aluminum |
| Housing | Steel, Glass |
| Number of Bulbs | 1 light bulb |
| Control Type | Buttons |
| Motor Included | Yes |
Power | |
| Fluid Dynamic Efficiency Class | D |
| Annual Energy Consumption | 34 kWh |
| Energy Efficiency Scale | A+++ to D |
| Energy Efficiency Class | B |
| Lighting Efficiency Class | A |
Weight and Dimensions | |
| Width | 600mm |
Operation | |
| Washable Filter | Yes |
| Number of Expressways | 3 |
| Noise Level (Low Speed) | 49 dB |
| Maximum Extraction Power | 310 m³/h |
| Extraction Type | Ducted/Recirculating |
| Noise Level (High Speed) | 62 dB |