Hood ELICA HIDDEN 2.0 BL MAT/A/72
Hood ELICA HIDDEN 2.0 BL MAT/A/72
Hood ELICA HIDDEN 2.0 BL MAT/A/72
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Elica |
| Mounting type | Built-in |
| Hood type | Not retractable |
| Hood connection type | Duct out |
| Standardized width | 72 cm |
| Wireless integration with the hob | No |
| Chimney | No |
| Filter type | No |
| Check valve | Yes |
| Perimeter extraction | Yes |
| Finishing | Stainless steel/Glass |
| Color | Black |
| Management | Electronic |
| Lighting | LED |
| Possibility to connect a dimmer | No |
| Duct diameter, mm | 150 |
| Self-operating sensor | No |
| Changing the direction of the duct outlet | No |
| Wi-Fi | No |
| Capacity in boost mode, (m3/h, according to IEC 61591) | 700 |
| Energy efficiency class | A |
| Minimum noise level, dB | 51 |
| Maximum noise level, dB | 67 |
| Maximum height | 339 mm |
| Width | 71.4 cm |
| Depth | 52.7 cm |