- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Wall-mounted cooktop hood with a maximum extraction capacity of 125 m³/h, ensuring effective kitchen ventilation.
Design | |
|---|---|
| Dump site | Above |
| Integrated display | No |
| Number of lights | 1 light bulb |
| Product color | White |
| Bulb power | 28W |
| Control type | Slider |
Power | |
| AC input voltage | 220 - 240V |
| Connected load | 108W |
| Annual energy consumption | 60 kWh |
| Voltage | 10 A |
| AC input frequency | 50Hz |
| Energy efficiency class (old) | D |
Weight and dimensions | |
| Height (min) | 7.6 cm |
| Depth | 470mm |
| Width | 500mm |
Operation | |
| Lighting efficiency class | G |
| Maximum extraction power | 125 m³/h |
| Grease filtration efficiency class | C |
| Extraction type | Tubular/Recirculating |
| Maximum recirculation power | 65 m³/h |
| Noise level | 62 dB |
| Minimum distance from gas stove | 65 cm |
| Number of highways | 3 |
| Noise level (low speed) | 48 dB |
| Noise level (high speed) | 62 dB |
| Fluid dynamic efficiency class | G |
| Minimum distance from electric stove | 50cm |
Filtering | |
| Grease filter type | Carbon |
| Removable filter | Yes |
| Dishwasher-safe filter | Yes |
| Washable filter | Yes |