- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Built-in cooker hood with a powerful extraction system capable of handling up to 125 m³/h. The Beko cooker hood has a compact design that is perfect for a variety of kitchen layouts.
Design | |
|---|---|
| Number of bulbs | 1 light bulb |
| Lamp power | 28W |
| Built-in screen | No |
Power | |
| Annual energy consumption | 60 kWh |
| Voltage | 10 A |
| Energy efficiency class (old standard) | D |
| Engine power | 108W |
| AC input frequency | 50Hz |
| AC input voltage | 220-240V |
Weight and dimensions | |
| Height | 76 mm |
| Width | 500mm |
| Depth | 470mm |
Operation | |
| Intense speed | No |
| Maximum extraction power | 125 m³/h |
| Grease filtration efficiency class | C |
| Lighting efficiency class | G |
| Fluid dynamic efficiency class | G |
| Number of gears | 3 |
| Noise level | 62 dB |