Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Elevate your cooking experience with the Akpo WK-4 Java Eco kitchen hood. With 3 powerful speeds and a sleek black design, it effectively removes fumes and odors, keeping your kitchen clean and stylish.
Design | |
|---|---|
| Number of bulbs | 2 |
| Lighting position | Rear |
| Control type | Buttons |
| Housing | Glass, Stainless steel |
| Engine included | Yes |
| Product color | Black |
| Bulb power | 2W |
Power | |
| Annual energy consumption | 55 kWh |
| Connected load | 106W |
| Energy efficiency class | C |
| Engine power | 102 watts |
Weight and dimensions | |
| Width | 600mm |
Performance | |
| Maximum extraction power | 407 m³/h |
| Noise level (low speed) | 52 dB |
| Number of gears | 3 |
| Noise level (high speed) | 68 dB |
| Extraction type | With ventilation/Recirculation |
Safety | |
| Warnings | No need to install without reading the instructions. |