- In stock
GORENJE WHT9SYB cooker hood
GORENJE WHT9SYB cooker hood
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Type | Wall-mounted hood |
| Built-in display | No |
| Control type | Touch |
| Annual energy consumption | 69 kWh |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Energy efficiency class (old) | B |
| Width | 898 mm |
| Cable length | 1.5 m |
| Height | 60 mm |
| Weight | 16.7 kg |
| Depth | 456 mm |
| Noise level | 70 dB |
| Number of fan speeds | 3 |
| Maximum extraction power | 650 m³/h |
| Warnings | Do not install without reading the instructions., Maintain an adequate distance from combustible surfaces., Disconnect the unit from the power supply before cleaning. |
| Bulb type | LED |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 84684 |