- In stock
Elica Elite 14 STD GRIX A/90 Semi built-in (pull out) Stainless steel 350 m³/h
Elica Elite 14 STD GRIX A/90 Semi built-in (pull out) Stainless steel 350 m³/h
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
| Exhaust connection diameter | 12 cm |
| Exhaust location | Top |
| Product colour | Stainless steel |
| Type | Semi built-in (pull out) |
| Height | 180 mm |
| Width | 900 mm |
| Depth | 280 mm |
| Noise level (low speed) | 53 dB |
| Energy efficiency class (old) | D |
| Maximum extraction power | 350 m³/h |
| Noise level (high speed) | 62 dB |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 39823 |