ELECTROLUX LFV626K hood
ELECTROLUX LFV626K hood






ELECTROLUX LFV626K hood
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Control type | Touch |
| Type | Wall-mounted |
| Product colour | Black |
| Motor power | 210 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Annual energy consumption | 47 kWh |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Energy efficiency class (old) | A |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| Weight | 16 kg |
| Width | 598 mm |
| Depth | 396 mm |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Number of speeds | 3 |
| Noise level | 62 dB |
| Intensive speed | Yes |
| Maximum recirculating power | 615 m3/h |
| Warnings | Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Do not install without reading the instructions., Maintain an adequate distance from combustible surfaces. |
| Bulb type | LED |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1878968 |