- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Bulb type | LED |
| Cord length | 1.5 m |
| Exhaust connection diameter | 12.5 cm |
| Exhaust location | Top |
| Control type | Scrollbar |
| Product colour | Stainless steel |
| Number of bulbs | 1 bulb(s) |
| Type | Under the cabinet |
| Built-in display | No |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| Annual energy consumption | 66 kWh |
| Energy efficiency class (old) | D |
| Depth | 510 mm |
| Height (min) | 13.2 cm |
| Weight | 5 kg |
| Width | 498 mm |
| Lighting efficiency class | D |
| Fluid dynamic efficiency class | E |
| Maximum extraction power | 272 m³/h |
| Number of speeds | 3 |
| Noise level | 71 dB |
| Noise level (high speed) | 71 dB |
| Noise level (low speed) | 52 dB |
| Grease filtering efficiency class | D |
| Maximum recirculating power | 115 m³/h |
| Minimum distance from gas hob | 65 cm |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Minimum distance from electric hob | 50 cm |
| Warnings | Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Do not install without reading the instructions. |
| Washable filter | Yes |
| Grease filter type | Aluminium |
| Number of filters | 1 pc(s) |