- In stock
Dishwasher Whirlpool W7F HP33 X
Dishwasher Whirlpool W7F HP33 X
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | W7F HP33 X |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 59 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Weight | 47 kg, 49.3 kg. |
| Color | Silver color |
| Energy efficiency class | D |
| Water consumption per cycle | 9.5 liters |
| Number of tableware sets | 15 |
| Dishwasher type | Freestanding |
| Washing efficiency class | A |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 43 dB |
| Washing programs | Night program, Prewash, Quick wash, Intensive wash, Eco program, Glassware, Self-cleaning program, Hygiene program |
| Indicators | Rinse aid indicator, Salt indicator |
| Tool drawer | Yes |
| Automatic opening | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Adjustable leg height | Yes |
| Length | 590 mm. |
| Country of manufacture | IT |