- In stock.
Cooker hood Faber Maxima NG TOUCH EV8 LEDXA60
Cooker hood Faber Maxima NG TOUCH EV8 LEDXA60
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | FABER, Faber |
| Hood type | Telescopic |
| Collection | Maxima |
| Model | NG TOUCH EV8 LEDXA60 |
| Width | 65.7 cm, 657 mm. |
| Depth | 37 cm |
| Height | 25.5 cm, 360mm. |
| Color | Silver color |
| Weight | 9 kg, 10 kg. |
| Energy efficiency class | B |
| Annual energy consumption | 79.5 kWh |
| Dynamic efficiency class | B |
| Lighting efficiency class | A |
| Grease filtration efficiency class | C |
| Noise level | 51 - 70dB |
| Mounting type | Mounted in a cabinet |
| Number of speeds | 3. Maximum traction power, m³/h- 730 |
| Number of grease filters | 2 |
| Number of engines | 1 |
| Lighting | 1W |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Number of bulbs | 2 |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Management | Mechanical, Electronic |
| Additional information | Filter: 000051052679 112.0157.240 |
| Length | 350 mm. |
| Country of manufacture | TR |