- In stock.
Cooker hood Faber Flexa NG GLASS W A60
Cooker hood Faber Flexa NG GLASS W A60
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | FABER, Faber |
| Collection | Flexa |
| Model | NG GLASS W A60 |
| Width | 60 cm, 657 mm. |
| Depth | 28 cm |
| Height | 18 cm, 255 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 7.6 kg, 8.5 kg. |
| Energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 70 kWh |
| Dynamic efficiency class | E |
| Lighting efficiency class | D |
| Grease filtration efficiency class | C |
| Noise level | 57 - 67dB |
| Housing material | Aluminum |
| Mounting type | Mounted in a cabinet |
| Number of speeds | 3. Maximum traction power, m³/h- 310 |
| Number of engines | 1 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Lighting type | LED |
| Number of bulbs | 2 |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Management | Mechanical, Electronic |
| Additional information | Filter: 112.0067.944 (000051010154) |
| Length | 370 mm. |
| Country of manufacture | TR |