Cooker hood Faber Flexa NG GLASS BK A60
Cooker hood Faber Flexa NG GLASS BK A60



Cooker hood Faber Flexa NG GLASS BK A60
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | FABER, Faber |
| Collection | Flexa |
| Model | NG GLASS BK A60 |
| Width | 60 cm, 370 mm. |
| Depth | 28 cm |
| Height | 18 cm, 255 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 7.6 kg, 8.5 kg. |
| Energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 69.8 kWh |
| Lighting efficiency class | D |
| Grease filtration efficiency class | C |
| Noise level | 57 - 67dB |
| Housing material | Aluminum |
| Mounting type | Mounted in a cabinet |
| Number of speeds | 3. Maximum traction power, m³/h- 310 |
| Number of grease filters | 2 |
| Number of engines | 1 |
| Lighting | 4W |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Lighting type | LED |
| Number of bulbs | 2 |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Management | Mechanical, Electronic |
| Additional information | Filter : 112.0556.527 (000051415172) |
| Length | 657 mm. |
| Country of manufacture | TR |