Cooker hood Faber Flexa NG AM/XA60
Cooker hood Faber Flexa NG AM/XA60



Cooker hood Faber Flexa NG AM/XA60
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | FABER, Faber |
| Hood type | Flat |
| Collection | Flexa |
| Model | NG AM/XA60 |
| Width | 60 cm, 557 mm. |
| Depth | 28 cm |
| Height | 18 cm, 255 mm. |
| Color | Gray color |
| Weight | 7.5 kg, 8.5 kg. |
| Energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 85.3 kWh |
| Dynamic efficiency class | E |
| Lighting efficiency class | D |
| Grease filtration efficiency class | C |
| Noise level | 59 - 69dB |
| Mounting type | Mounted in a cabinet |
| Number of speeds | 3. Maximum traction power, m³/h- 350 |
| Number of engines | 1 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Lighting type | LED |
| Number of bulbs | 2 |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Management | Mechanical, Electronic |
| Additional information | Filter: 000051415172 (112.0556.527) |
| Length | 370 mm. |
| Country of manufacture | TR |