- In stock.
Cooker hood Faber Flexa NG AM/XA50
Cooker hood Faber Flexa NG AM/XA50
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | FABER, Faber |
| Model | Flexa NG AM/XA50 |
| Width | 50 cm, 370 mm. |
| Depth | 37 cm |
| Height | 25.5 cm, 255 mm. |
| Color | Gray color |
| Weight | 6.5 kg, 7.5 kg. |
| Energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 85.3 kWh |
| Dynamic efficiency class | E |
| Lighting efficiency class | D |
| Grease filtration efficiency class | C |
| Noise level | 59 - 69dB |
| Housing material | Stainless steel |
| Mounting type | Mounted in a cabinet |
| Number of speeds | 3. Maximum traction power, m³/h- 350 |
| Number of engines | 1 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Lighting type | LED |
| Number of bulbs | 2 |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Management | Mechanical, Electronic |
| Additional information | Filter: 112.0556.527 (000051415172) |
| Length | 657 mm. |
| Country of manufacture | TR |