- In stock
Cooker hood Beko HCA63420B
Cooker hood Beko HCA63420B



Cooker hood Beko HCA63420B
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Hood type | Chimney type |
| Model | HCA63420B |
| Width | 59.6 cm, 335 mm. |
| Depth | 36 cm |
| Height | 63 cm, 913 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 7.15 kg, 9.4 kg. |
| Energy efficiency class | C |
| Grease filtration efficiency class | D |
| Noise level | 69 - 69dB |
| Housing material | Metal |
| Mounting type | Wall-mounted |
| Number of speeds | 3. Maximum traction power, m³/h- 405 |
| Number of engines | 1 |
| Lighting | 3W |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Lighting type | LED |
| Number of bulbs | 2 |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Management | Mechanical |
| Length | 596 mm. |
| Country of manufacture | PL |