- 3 - 6 w.d.
Cooker hood Beko CFB5310X
Cooker hood Beko CFB5310X
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Hood type | Flat |
| Model | CFB5310X |
| Width | 49.8 cm, 498 mm. |
| Depth | 47 cm |
| Height | 7.6 cm, 76 mm. |
| Weight | 4.05 kg, 4.275 kg. |
| Energy efficiency class | C |
| Dynamic efficiency class | G |
| Lighting efficiency class | G |
| Grease filtration efficiency class | C |
| Noise level | 62 - 62dB |
| Mounting type | Wall-mounted |
| Number of speeds | 3. Maximum traction power, m³/h- 205 |
| Number of engines | 1 |
| Lighting | 28W |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Lighting type | Halogen |
| Number of bulbs | 1 |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Management | Mechanical |
| Additional information | Air supply. Possibility of air circulation |
| Length | 470 mm. |
| Country of manufacture | PL |