- In stock.
-
−2%
Built-in cooker hood Whirlpool AKR 749/1 IX Inox
Built-in cooker hood Whirlpool AKR 749/1 IX Inox
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Hood type | Telescopic |
| Model | ACP 749/1 IX |
| Width | 59.8 cm, 599 mm. |
| Depth | 28 cm |
| Height | 18 cm, 300mm. |
| Color | Chrome color |
| Weight | 6 kg, 7.24 kg. |
| Energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 61.6 kWh |
| Dynamic efficiency class | E |
| Lighting efficiency class | D |
| Grease filtration efficiency class | D |
| Noise level | 46 - 62dB |
| Housing material | Stainless steel |
| Mounting type | Mounted under the cabinet |
| Recommended room area | 10 m² |
| Number of speeds | 3. Maximum traction power, m³/h- 304 |
| Number of grease filters | 1 |
| Number of engines | 1 |
| Lighting | 3W |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Lighting type | LED |
| Number of bulbs | 2 |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Management | Mechanical |
| Additional information | Timer. Metal grease filter, dishwasher safe |
| Recirculating | Yes |
| Length | 180 mm. |
| Country of manufacture | PL |