- In stock.
Built-in cooker hood HNU61422B Beko
Built-in cooker hood HNU61422B Beko
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Hood type | Flat |
| Model | HNU61422B |
| Width | 55 cm, 522 mm. |
| Depth | 28.1 cm |
| Height | 25 cm, 200 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 6.2 kg, 7 kg. |
| Energy efficiency class | C |
| Annual energy consumption | 56.2 kWh |
| Dynamic efficiency class | E |
| Lighting efficiency class | A |
| Grease filtration efficiency class | D |
| Noise level | 50 - 68dB |
| Mounting type | Mounted in a cabinet |
| Number of speeds | 3. Maximum traction power, m³/h- 415 |
| Number of grease filters | 1 |
| Number of engines | 1 |
| Lighting | 3W |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Lighting type | Halogen |
| Number of bulbs | 2 |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Duct opening diameter | 15 cm |
| Management | Mechanical |
| Length | 284 mm. |
| Country of manufacture | PL |