Bosch Serie 6 DWK65DK20 cooker hood Wall-mounted White 430 m3/h A
Bosch Serie 6 DWK65DK20 cooker hood Wall-mounted White 430 m3/h A
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, VDE |
| Product colour | White |
| Built-in display | No |
| Exhaust connection diameter | 15 cm |
| Type | Wall-mounted |
| Cord length | 1.3 m |
| Control type | Touch |
| Energy efficiency class | A |
| Current | 10 A |
| Connected load | 127 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Pressure (Pa) | 437 |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Annual energy consumption | 44 kWh |
| Depth | 325 mm |
| Height | 690 mm |
| Width | 590 mm |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Intensive speed | Yes |
| Fluid dynamic efficiency class | A |
| Grease filtering efficiency class | B |
| Number of speeds | 3 |
| Maximum extraction power | 550 m³/h |
| Noise level | 60 dB |
| Maximum recirculating power | 430 m³/h |
| Lighting efficiency class | A |
| Warnings | Do not install without reading the instructions., Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Maintain an adequate distance from combustible surfaces. |
| Washable filter | Yes |
| Dishwasher proof filter | Yes |
| Grease filter type | Aluminium |
| Removable filter | Yes |
| Bulb type | LED |
| Bulb power | 1.5 W |
| Illuminance | 210 lx |
| Number of bulbs | 2 bulb(s) |