Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, Ukraine |
| Built-in display | No |
| Control type | Buttons |
| Type | Wall-mounted |
| Cord length | 1.45 m |
| Exhaust connection diameter | 12 cm |
| Product colour | White |
| Energy efficiency scale | A++ to E |
| Energy efficiency class | D |
| Motor power | 115 W |
| Connected load | 119 W |
| Annual energy consumption | 69.3 kWh |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Depth | 482 mm |
| Weight | 5.68 kg |
| Height | 150 mm |
| Width | 600 mm |
| Noise level (low speed) | 53 dB |
| Number of speeds | 3 |
| Noise level | 68 dB |
| Maximum extraction power | 250 m³/h |
| Grease filtering efficiency class | D |
| Type of extraction | Ducted |
| Lighting efficiency class | E |
| Fluid dynamic efficiency class | E |
| Warnings | Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Maintain an adequate distance from combustible surfaces., Do not install without reading the instructions. |
| Grease filter type | Fleece |
| Bulb power | 4 W |
| Illuminance | 45 lx |
| Number of bulbs | 1 bulb(s) |
| Bulb type | LED |
| Lighting position | Front |