Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Lighting position | Back |
| Exhaust connection diameter | 12 cm |
| Illuminance | 78 lx |
| Bulb type | LED |
| Number of motors | 1 |
| Number of bulbs | 2 bulb(s) |
| Bulb power | 3 W |
| Control type | Lever |
| Product colour | Stainless steel |
| Built-in display | No |
| Type | Built-in |
| Cord length | 1.5 m |
| Motor power | 121 W |
| Energy efficiency class (old) | D |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| Annual energy consumption | 68 kWh |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Height (max) | 20.8 cm |
| Depth | 300 mm |
| Width | 534 mm |
| Maximum extraction power | 302 m³/h |
| Fluid dynamic efficiency class | E |
| Lighting efficiency class | D |
| Grease filtering efficiency class | D |
| Noise level (low speed) | 48 dB |
| Noise level | 62 dB |
| Number of speeds | 3 |
| Warnings | Do not install without reading the instructions., Maintain an adequate distance from combustible surfaces., Disconnect the unit from the power supply before cleaning. |
| Washable filter | Yes |
| Number of filters | 1 pc(s) |
| Grease filter type | Aluminium |
| Removable filter | Yes |