Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Stainless steel |
| Motor included | Yes |
| Cord length | 1.45 m |
| Type | Wall-mounted |
| Built-in display | No |
| Control type | Buttons |
| Exhaust connection diameter | 12 cm |
| Number of motors | 1 |
| Annual energy consumption | 93.6 kWh |
| Energy efficiency scale | A+ to F |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Energy efficiency class | D |
| Connected load | 146 W |
| Motor power | 138 W |
| Width | 600 mm |
| Depth | 482 mm |
| Height | 150 mm |
| Maximum extraction power | 350 m³/h |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Noise level | 72 dB |
| Number of speeds | 3 |
| Fluid dynamic efficiency class | E |
| Lighting efficiency class | E |
| Grease filtering efficiency class | C |
| Warnings | Maintain an adequate distance from combustible surfaces., Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Do not install without reading the instructions. |
| Grease filter type | Aluminium |
| Washable filter | Yes |
| Bulb power | 4 W |
| Bulb type | LED |
| Number of bulbs | 2 bulb(s) |
| Illuminance | 45 lx |