Akpo WK-7 Light 50 cooker hood Semi built-in (pull out) Stainless steel
Akpo WK-7 Light 50 cooker hood Semi built-in (pull out) Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Under-built cooker hood |
| Exhaust connection diameter | 12 cm |
| Control type | Buttons |
| Exhaust location | Top |
| Material | Stainless steel |
| Bulb type | LED |
| Product colour | Stainless steel |
| Bulb power | 2 W |
| Built-in display | No |
| Number of bulbs | 2 bulb(s) |
| Connected load | 136 W |
| Energy efficiency class (old) | C |
| Motor power | 132 W |
| Depth | 280 mm |
| Width | 500 mm |
| Height | 180 mm |
| Maximum extraction power | 289 m³/h |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Noise level (low speed) | 51 dB |
| Noise level (high speed) | 65 dB |
| Warnings | Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Do not install without reading the instructions. |
| Grease filter type | Aluminium |