-
−7%
HOOD SOUND DEADENING M8CKSL28 ELUX
HOOD SOUND DEADENING M8CKSL28 ELUX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Model | M8CKSL28 |
| Length | 15 cm, 215 mm. |
| Width | 15 cm, 265 mm. |
| Height | 28 cm, 320 mm. |
| Weight | 1kg, 0.58 kg. |
| Suitable for models | Universal |
| Compatible manufacturers | All |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | The Silentium Kit can be installed on a hood that is built into a kitchen cabinet or directly on the hood chimney itself to significantly reduce the noise emitted by the hood. This modular device meets a variety of noise reduction and installation needs. Enjoy a unique kitchen environment with the Silentium Kit, a cylindrical device with sound-absorbing material that optimally reduces the noise level of the hood.* * Currently available in recirculation mode |
| Country of manufacture | IT |