- In stock.
FILTER FOR HOOD ECFB01ST ELUX
FILTER FOR HOOD ECFB01ST ELUX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Model | ECFB01ST |
| Length | 1cm, 55 mm. |
| Width | 19.3 cm, 255 mm. |
| Height | 24 cm, 300mm. |
| Diameter | 21.65 cm |
| Material | Activated carbon |
| Weight | 0.3 kg, 0.35 kg. |
| Suitable for models | ZHB90460XA, ZHB62670XA, ZHS92650XA, ZHS92450XA, LFT419X, LFT416X, LFT419K, LFT419W, ZHB92670XA, KHB60460XA, KHB90460XA, KHB92650XA, KHB62650XA, JDWF604E9, JDWF904E9, PDB9050E, PDB6040E, PDB9040E, PDB6050E, BHS92360XA, BHS96750XA, BHS96750AA, BHC94750XA, BHS94750XA, BHS92350AA, BHC62350XA, BHC82350XA, BHC92350XA, BHC92351XA, BHC66750XA, BHC86750XA, BHC93750XA, BHS92351AA, BHC62351AA, BHC92350AA, BHC64750BA, BHC94750BA, ZHB60460XA, DGE5861HM, LFT319X, LFT319K, BETA-V, LFG719X, LFG716X, DGE5161HM, LFG711X, BHC92320BA, GHB981IX, GHB98IX008, BESMMVNXA, BEIB90INL, BEBOMINA, DTB3652M, LFL336A, LFL229X, LFL327A, ZHC62653XA, LFL316A, LFL429A, ZHC92352X, ZHC62352X, 624916, 624917, SHW181X90, SHW181X60, SHW181X70, LFT429X, LFT766X, LFT426X, MSPK951IX, 86626, 86629, LFI769X, LFI519X, LFT316X, DTB2630M, 90352, 90353, 93352, 93353, EFTD26K, EFTD26W, AFB9034MX, LFT329X, DGE5661HM, 90357, LFT429K, DBB3952M, DBB3652M, ZFG816X, ZFT919Y, ZFT519X, ZFT516X, WRC924SC, ZHC92653XA, ZFI719A, DBE5970R, ZHB92670KA, LFG716W, LFG719R, LFG716R, DTB3653M, DTB3952M, DTB3953M, ZHC62454XA, ZHC92454XA, LFG719W, DBE5970M, DIE5970M, LFG516X, DD5961B, DBE5670M, DBE5670R, DIB3952M, BHS94750BA, DBE5981HR, LFT429W, CFG516R, DGE5861HR, BESMMVBXA, LFT769X, MHB901SH, ZFL328K, ZFL328X, ZFT916Y, DGE5861HB, DGE5661HB, LAM2878, LAM2877, ZFT416K, ZFT419K, ZFLX29K, ZFLX26K, CFG516W, JDIF907E0, DK9HS470Y, DBE5660HB, DBE5960HB, DIE5960HB, DBB4651M, LFT529X, DBB4951M, DBE3950R, DBE3650R, DBE5681HR, LFT526X, DGE5861HW |
| Compatible manufacturers | All |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | The OdourClean carbon filter removes up to 50%* of unwanted kitchen odours and returns purified, fresh air. Fresher kitchen air for a more enjoyable cooking experience. It is recommended to change the filter every 4-6 months, |
| Country of manufacture | IT |