Wall-mounted Laundry Dryer Vileda Extra
Wall-mounted Laundry Dryer Vileda Extra



















Wall-mounted Laundry Dryer Vileda Extra
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Clothes dryer |
| Material | Aluminium, Steel |
| Foldable | Yes |
| Drying space | 20 m |
| Product colour | White |
| Castor wheels | Yes |
| Folded height | 6 cm |
| Folded length | 130 cm |
| Weight | 2.82 kg |
| Unfolded width | 56 cm |
| Unfolded height | 93 cm |
| Extended length | 173 cm |
| Folded width | 56 cm |