Vileda PET PRO M microfibre pet towel
Vileda PET PRO M microfibre pet towel














Vileda PET PRO M microfibre pet towel
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
7 - 12
business days
| Product type | Towel |
| Product size | M |
| Certificates | OEKO TEX |
| Machine washable | Yes |
| Coloration | Monotone |
| Maximum washing temperature | 60 °C |
| Material | Polyester, Polyamide |
| Product colour | Grey |
| Seasonal offer | Summer with your pet, Autumn |
| Category | For cat |
| Product category | Cleaning accessories |
| Width | 700 mm |
| Length | 450 mm |
| Warnings | Do not use chemical bleach., Wash before first use., Dry under the conditions provided on the label. |