Vileda PET PRO L microfibre pet towel
Vileda PET PRO L microfibre pet towel














Vileda PET PRO L microfibre pet towel
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Machine washable | Yes |
| Material | Polyamide, Polyester |
| Product size | L |
| Maximum washing temperature | 60 °C |
| Product colour | Grey |
| Certificates | OEKO TEX |
| Product type | Towel |
| Coloration | Monotone |
| Product category | Cleaning accessories |
| Category | For cat |
| Seasonal offer | Summer with your pet, Autumn |
| Length | 650 mm |
| Width | 1000 mm |
| Warnings | Do not use chemical bleach., Wash before first use., Dry under the conditions provided on the label. |