- In stock
Topeshop RIVA SZAFKA SONOMA shoe organizer Closed Oak
Topeshop RIVA SZAFKA SONOMA shoe organizer Closed Oak
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
10 - 15
business days
| Number of doors | 1 door(s) |
| Number of shelves | 6 shelves |
| Exterior finish type | Matt |
| Handle colour | Silver |
| Number of shoe pairs | 10 |
| Additional information | Self-assembly furniture, Edges - finished with PCV plastic (characterized by high mechanical and chemical resistance) |
| Material | Particle board |
| Type | Closed |
| Product colour | Oak |
| Door type | Hinged door |
| Top finish material | Laminate |
| Door thickness | 1.6 cm |
| Depth | 350 mm |
| Height | 460 mm |
| Width | 850 mm |
| Frame thickness | 16 mm |
| Set contents | All necessary mounting accessories, Shoe cabinet with seat x1, Assembly instruction x1 |