- In stock
Topeshop BIURKO PLUS ARTISAN computer desk Oak colour
Topeshop BIURKO PLUS ARTISAN computer desk Oak colour
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
10 - 15
business days
| Product colour | Oak, Oak |
| Additional information | Self-assembly furniture, Edges - finished with ABS plastic (characterized by high mechanical and chemical resistance), Laminated chipboard is resistant to mechanical stress and extreme temperatures, The photos of the sets show an example arrangement with other furniture from the collection. The remaining models are available for sale separately., The desk Plus can be combined with 2D3S chest of drawers or Malax 2x2 rack, Smooth sides without plugs and visible holes |
| Height adjustment | No |
| Table top material | Particle board |
| LED backlight | No |
| Preassembled | No |
| Table top shape | Rectangular shape |
| Proper use | Gaming, Home office, Office |
| Remotely operated | No |
| Table top finish material | Laminate |
| Keyboard tray | No |
| Table top finish type | Matt |
| Type | Straight |
| Width | 1200 mm |
| Thickness of furniture board | 16 mm |
| Package weight | 20.5 kg |
| Height | 760 mm |
| Depth | 500 mm |
| Desk top material thickness | 1.6 cm |
| Set contents | Assembly instruction x1, Desk x 1, All necessary mounting accessories |
| Number of packages | 1 |