THERMOS 1,2l thermos flask with cup holder - army green
THERMOS 1,2l thermos flask with cup holder - army green




THERMOS 1,2l thermos flask with cup holder - army green
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Easy to open | Yes |
| Product colour | Green |
| Purpose | For cold/hot drinks |
| Keep warm function | Yes |
| Leakproof | Yes |
| Hot keeping time | 24 h |
| Easy to clean | Yes |
| Interior material | Stainless steel |
| Product type | Thermal bottle |
| Cold keeping time | 24 h |
| Weight | 680 g |
| Diameter | 9.4 cm |
| Height | 307 mm |
| Quantity | 1 |
| Warnings | Do not use for hot, explosive or poisonous liquids., Be careful when connecting to the power source., The product is not intended for the storage of hazardous substances or chemicals. |