- In stock.
Hob-hood ELECTROLUX KCC84453CK
Hob-hood ELECTROLUX KCC84453CK
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Electrolux |
| Hob type | Induction |
| Hood connection type | Recirculation / Duct out |
| Surface type | Glass ceramic |
| Mounting type | Surface or flush mounting |
| Filter type | Charcoal |
| Number of heating elements per surface | 4 |
| Standardized width | 80cm |
| Standardized depth | 50cm |
| Color | Black |
| Management | Touch control (Slider) |
| Expansion zones | 2xBridge |
| Frame | No |
| Timer | Yes |
| Sensor | No |
| Integrated food scales | No |
| Meat thermometer | No |
| Pause function | Yes |
| Child lock | Yes |
| Residual heat indicator | Yes |
| Boost function | Yes |
| Automatic brewing | Yes |
| Wireless integration with the hood | Yes |
| Voltage regulation | No |
| Voltage | 220-240 / 400 2N V |
| Power | 7200W |
| Height | 21.7 cm |
| Width | 83 cm |
| Depth | 51.5 cm |
| Minimum capacity (m3/h, according to IEC 61591) | 270 |
| Maximum capacity (m3/h, according to IEC 61591) | 500 |
| Capacity in boost mode, (m3/h, according to IEC 61591) | 630 |
| Energy efficiency class | A+ |
| Fluid dynamic efficiency class | A |
| Grease filter efficiency class | B |
| Minimum noise level, dB | 49 |
| Maximum noise level, dB | 64 |
| Noise level in high power mode, dB | 70 |