- In stock.
Hob-hood AEG TH84CB03CB
Hob-hood AEG TH84CB03CB
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | AEG |
| Hob type | Induction |
| Hood connection type | Recirculation / Duct out |
| Surface type | Glass ceramic |
| Mounting type | Surface or flush mounting |
| Filter type | Charcoal |
| Number of heating elements per surface | 4 |
| Ignition | No |
| Standardized width | 80cm |
| Standardized depth | 50cm |
| Color | Black |
| Management | Touch control (Slider) |
| Expansion zones | 1xBridge |
| Frame | No |
| Timer | Yes |
| Sensor | No |
| Wi-Fi | No |
| Integrated food scales | No |
| Meat thermometer | No |
| Holders | No |
| Pause function | Yes |
| Child lock | Yes |
| Residual heat indicator | Yes |
| Boost function | Yes |
| Automatic brewing | Yes |
| Wireless integration with the hood | Yes |
| Voltage regulation | Yes |
| Power | 7350W |
| Height | 22.5 cm |
| Width | 80cm |
| Depth | 51 cm |
| Minimum capacity (m3/h, according to IEC 61591) | 250 |
| Maximum capacity (m3/h, according to IEC 61591) | 480 |
| Capacity in boost mode, (m3/h, according to IEC 61591) | 585 |
| Energy efficiency class | A+ |
| Fluid dynamic efficiency class | A |
| Grease filter efficiency class | B |
| Minimum noise level, dB | 55 |
| Maximum noise level, dB | 66 |
| Noise level in high power mode, dB | 71 |
| Voltage | 220-240 / 400 2N V |