- In stock
Therapy Roller - Rehabilitation roller orange
Therapy Roller - Rehabilitation roller orange




Therapy Roller - Rehabilitation roller orange
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Orange |
| Shore hardness | 65 |
| Product type | Rehabilitation roller |
| Material | EVA |
| Easy to apply | Yes |
| Shape | Roller |
| Safe to use | Y |
| Best uses | Whole body |
| Washable | Yes |
| Maxium load | 180 kg |
| Diameter | 14 cm |
| Package length | 33 cm |