-
−16%
Oromed PULS_ORO-OXIMETER BLACK pulse oximeter
Oromed PULS_ORO-OXIMETER BLACK pulse oximeter
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Display | OLED |
| Product colour | Black |
| Oxygen saturation measurement range | 2 - 100% |
| Accuracy | 2%, 2 bpm |
| Pulse rate measurement range | 30 - 250 bpm |
| Power source type | Battery |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Depth | 33 mm |
| Weight | 50 g |
| Width | 36 mm |
| Height | 58 mm |
| Manual | Yes |