-
−28%
Oromed ORO-MESH FAMILY portable inhaler
Oromed ORO-MESH FAMILY portable inhaler
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Blue |
| Power source | Battery |
| Nebulizer technology | Mesh nebuliser |
| Easy to use | Yes |
| Volume | 8 ml |
| Volume (max) | 50 dB |
| Length | 45 mm |
| Weight | 100 g |
| Width | 63 mm |
| Height | 123 mm |
| Children's mask | Yes |
| Mouthpiece | Yes |
| Batteries included | No |
| Instruction sheet | Yes |
| Inhaler included | Y |
| Adult mask | Yes |
| USB cable | Yes |
| Refilling cup | Yes |
| Pouch | Yes |