-
−7%
ORO-SONIC X PRO BLACK sonic toothbrush
ORO-SONIC X PRO BLACK sonic toothbrush
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Adjustable speed | Yes |
| Number of teeth brushing modes | 5 |
| Teeth brushing modes | Whitening, Cleaning, Deep clean, Polishing, Sensitive |
| Two minute timer | Y |
| Auto shut-off | Yes |
| Toothbrush type | Sonic toothbrush |
| Integrated timer | Yes |
| Product colour | Black |
| Vibration frequency | 38000/min |
| Noise level (max) | 40 dB |
| Irrigator | No |
| International Protection (IP) code | IPX7 |
| Power source type | Battery |
| AC input frequency | 50 / 60 Hz |
| Battery capacity | 800 mAh |
| Operating time | 160 min |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Number of brush heads included | 2 pc(s) |
| Charger | Yes |