- In stock
Oral-B VITALITY PRO D103 Box Black Toothbrush
Oral-B VITALITY PRO D103 Box Black Toothbrush
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Bluetooth | Yes |
| Product colour | Black |
| Toothbrush type | Rotating toothbrush |
| Teeth brushing modes | Super sensitive, Sensitive, Daily care |
| Purpose | Adult |
| Countdown timer | Yes |
| Adjustable speed | Yes |
| Recharge indicator | Yes |
| Brush shape | Round |
| Number of teeth brushing modes | 3 |
| Display included | Yes |
| Runtime | 28 min |
| Rechargeable | Yes |
| Charging time | 3 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Charging base | Yes |
| Power source | Battery |
| Depth | 84 mm |
| Weight | 246 g |
| Width | 113 mm |
| Height | 224 mm |
| Tip container | Y |
| Charger | Yes |
| Number of brush heads included | 1 pc(s) |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Travel pouch | Yes |
| Warnings | Do not immerse the entire appliance in water., Keep out of the reach of children., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste. |