Omron RS1 Wrist Automatic
Omron RS1 Wrist Automatic




Omron RS1 Wrist Automatic
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Pulse rate measuring | Yes |
| Control type | Buttons |
| Type | Automatic |
| Diastolic blood pressure | Yes |
| Memory function | Yes |
| Placement supported | Wrist |
| Cuff size | 13.5 - 21.5 cm |
| Systolic blood pressure | Yes |
| Memory registers | 1 |
| Mean arterial pressure | Yes |
| Width | 84 mm |
| Height | 62 mm |
| Depth | 21 mm |
| Weight | 85 g |
| Batteries included | Yes |