Omron NightView Upper arm Automatic
Omron NightView Upper arm Automatic






Omron NightView Upper arm Automatic
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
10 - 15
business days
| Product colour | White |
| Type | Automatic |
| Cuff size | 13.5 - 21.5 cm |
| Systolic blood pressure | Yes |
| Display type | LCD |
| Placement supported | Upper arm |
| Diastolic blood pressure | Yes |
| Control type | Buttons |
| Weight | 52 g |
| Depth | 20 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 125 mm |
| Carrying case | Yes |
| Country of origin | Japan |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Commodity code | 90189010 |