-
−1%
Omron E3 Intense HV-F021-E4W Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation (TENS) White
Omron E3 Intense HV-F021-E4W Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation (TENS) White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of intensity levels | 15 |
| Number of modes | 3 |
| Massage function | Yes |
| Therapy method | Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation (TENS) |
| Built-in display | Yes |
| Product colour | White |
| Battery technology | AAA Battery |
| Power source | Battery |
| Batteries included | Yes |
| Number of batteries | 2 |
| Height | 112 mm |
| Width | 52 mm |
| Depth | 25 mm |
| Weight | 10 g |
| Warnings | Consult a doctor before use, especially if you have implanted medical devices such as a pacemaker., Do not use on damaged skin., Do not use in damp or wet locations. |