Omron Complete Upper arm Automatic
Omron Complete Upper arm Automatic






Omron Complete Upper arm Automatic
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cuff size | 22 - 42 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Placement supported | Upper arm |
| Type | Automatic |
| Systolic blood pressure | Yes |
| Pulse rate measuring | Yes |
| Diastolic blood pressure | Yes |
| Control type | Buttons |
| Product colour | Black, White |
| Memory registers | 90 |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 1.67 kg |
| Height | 165 mm |
| Width | 250 mm |
| Country of origin | Japan |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Commodity code | 84231010 |