Omron C101 Essential Mesh nebuliser
Omron C101 Essential Mesh nebuliser


Omron C101 Essential Mesh nebuliser
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Package type | Box |
| Nebulisation capacity | 0.35 ml/min |
| Built-in handle | No |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Noise level | 58 dB |
| Product design | Tabletop |
| Nebulizer technology | Mesh nebuliser |
| Particle size | 2.6 µm |
| Easy to use | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 85% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Power source type | AC |
| Width | 124 mm |
| Depth | 182 mm |
| Height | 145 mm |
| Weight | 1.05 kg |
| AC adapter included | Yes |
| Mouthpiece | Yes |
| Children's mask | Yes |
| Air tube included | Yes |
| Adult mask | Yes |