Medisana IN 540 Compressor Inhaler
Medisana IN 540 Compressor Inhaler




Medisana IN 540 Compressor Inhaler
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Nebulisation capacity | 0.2 ml/min |
| Product design | Handheld |
| Built-in display | No |
| Particle size | 5 μm |
| Nebulizer technology | Ultrasonic nebulizer |
| Product colour | White |
| Maximum fill volume | 10 ml |
| Power | 60 W |
| Height | 92 mm |
| Hose length | 2 m |
| Width | 135 mm |
| Depth | 195 mm |
| Package contents | Storage bag x 1, User manual |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Clean the appliance regularly in accordance with the manufacturer's recommendations to ensure proper operation. |