- In stock
Medisana IN 525 Ultrasonic nebulizer
Medisana IN 525 Ultrasonic nebulizer








Medisana IN 525 Ultrasonic nebulizer
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Nebulisation capacity | 0.2 ml/min |
| Maximum fill volume | 8 ml |
| Nebulizer technology | Ultrasonic nebulizer |
| Product colour | White |
| Built-in display | No |
| Product design | Handheld |
| Number of batteries supported | 2 |
| Power source type | Battery |
| Power consumption (typical) | 1.1 W |
| Battery type | AA |
| Height | 113 mm |
| Weight | 98 g |
| Width | 40 mm |
| Depth | 72 mm |