Hearing aid HAXE JH351
Hearing aid HAXE JH351



Hearing aid HAXE JH351
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 30 - 75% |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Beige |
| Recommended usage | Indoor / outdoor |
| Product type | Hearing amplifier |
| Volume control | Yes (4 levels) |
| Silicone earplugs | 3 pairs (S,M,L) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cleaning kit | Yes |
| Power source type | Battery |
| Rated voltage | 1,5 V |
| Operating intensity | 6 mA |
| Frequency range | 950 - 3500 Hz |