- In stock
Havit EM1601 eye massager (grey)
Havit EM1601 eye massager (grey)
















Havit EM1601 eye massager (grey)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Bluetooth | Yes |
| Material | ABS, Polyurethane (PU) |
| Massage types | Compression massage |
| Built-in display | No |
| Proper use | Eye |
| Easy to use | Yes |
| Integrated timer | Yes |
| Control type | Buttons |
| Product colour | Grey |
| Heat function | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Charging time | 3 h |
| USB charging | Yes |
| Battery life | 90 min |
| Cordless | Yes |
| Power source type | Battery |
| Power | 5 W |
| Battery type | Built-in |
| Height | 100 mm |
| Weight | 300 g |
| Width | 200 mm |
| Depth | 40 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |