Foot Spa Ecomed by Medisana FS-70E
Foot Spa Ecomed by Medisana FS-70E




Foot Spa Ecomed by Medisana FS-70E
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
11 - 15
business days
| Maximum shoe size | 44 |
| Folding design | No |
| Massage function | Yes |
| Timer | No |
| Product colour | Blue, White |
| Vibration massaging | Yes |
| Bubble function | Yes |
| Proper use | Foot |
| Water heating | Yes |
| Power | 60 W |
| Power source type | AC |
| Power supply voltage | 220 - 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 1.3 kg |
| Width | 330 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 385 mm |
| DFU / User manual | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not use on damaged skin or wounds., Use in accordance with the instructions in the user manual. |